Řežabinec u Ražic

Řežabinec u Ražic [autor: Petr Kohl]
PoziceGPS - WGS84:
49°15´12.7152´´ N
14°5´51´´ E

CB lokátor: JN79BG

nadm.v.: 372 m n.m.
Číselné informacepostavena roku: 1985
výška rozhledny: 7 m
výška vyhlídky: 3 m
Infopřístupnost: volná
rozhled: částečný
konstrukce: dřevěná
typ: samostatně stojící
QR kódZobraz

Vyhlídková stavba u obce Ražice byla postavena v roce 1985 jako pozorovatelna vodního ptactva na přilehlém rybníku Řežabinec. Stavba se skládá ze tří podlaží. Spodní slouží jako zázemí pro ornitology, prostřední - otevřené patro je volně přístupné veřejnosti a horní patro je nepřístupné, určené pro ornitologická pozorování. Věž je součástí naučné stezky kolem rybníka. V roce 2003 byla věž rekonstruována s přispěním nadace Vltava.

Stavba se nachází na břehu rybníka Řežabinec asi 1 km severně od obce Ražice u Písku. Nadmořská výška místa je 372 m n. m.

Ke stavbě se dostaneme pěšky, nebo na kole po naučné stezce kolem rybníka. Auto lze zaparkovat za statkem na jižním cípu rybníka u zákazu vjezdu, kde je malé parkoviště. Ke statku je vedena odbočka z komunikace Ražice - Putim ihned za železničním přejezdem vlevo. Nejbližší vlaková stanice se nachází přímo v Ražicích (žel. trať č. 190 z Plzně do Českých Budějovic). Od nádraží se vydáme podél železniční tratě směrem na Plzeň, přejdeme komunikaci Ražice - Putim a pokračujeme po neznačené polní cestě až ke statku, kde již narazíme na naučnou stezku, která nás dovede až k rozhledně. Cesta je dlouhá asi 1,5 km.

Z rozhledny je vidět vodní plocha rybníka Řežabinec.

Otevřeno: bez omezení

Vstupné: zdarmaDiskuze k rozhledně Řežabinec u Ražic:

V této diskuzi je 0 příspěvků.


Přispívat do diskuze můžou jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit se
 
PetrKohl © 2006-2021