Goethova vyhlídka v Karlových Varech

jiné názvy: Goethova rozhledna
Rozhledna Goethova vyhlídka v Karlových Varech [autor: Eva Vondrášková st.]
PoziceGPS - WGS84:
50°13´26.7132´´ N
12°54´11.9052´´ E

CB lokátor: JO60KF

nadm.v.: 643 m n.m.
Číselné informacepostavena roku: 1889
výška rozhledny: 42 m
výška vyhlídky: 33 m
Infopřístupnost: zavřená
rozhled: úplný
konstrukce: zděná
typ: součástí stavby
QR kódZobraz

Goethova vyhlídka dosahuje výšky 42 metrů a je druhou nejstarší rozhlednou v Karlových Varech. Tento objekt restaurace s rozhlednou byl postaven městskou spořitelnou podle projektu vídeňských architektů Fellnera a Helmera. Slavnostní otevření se konalo 21.července 1889. V té době byla však pojmenována jako vyhlídka princezny Štefanie. Momentálně je objekt z technických důvodů uzavřen.

Vyhlídka je umístěna na Výšině asi 1,5 km V od centra města Karlovy Vary ve výšce 638 m n.m.

K objektu se dá zajet automobilem. Možné je to však pouze z hlavní silnice vedoucí z Prahy do K. Varů. Před městem se zabočí na obec Hůrky odkud vede cesta na parkoviště ke Goethově vyhlídce. Vlakové nádraží, které je nejblíže jsou Karlovy Vary - dolní nádraží vzdálené asi 4 km (žel. trať č. 149 K. Vary - Mar. Lázně). O něco dále jsou K. Vary hlavní nádraží žel. trať č. 140 Chomutov - Cheb). Pro přesun po městě je možno využít služeb MHD. Z města vede nejprve červená, poté žlutá TZT. Cesta z centra je dlouhá asi 2 km.

Rozhled je podobný jako z rozhledny Diana a rozhledny na Doubské hoře. Spatřit lze vrcholky Krušných a Doupovských hor, Tepelskou vrchovinu, Slavkovský les a samozřejmě město Karlovy Vary.

Otevřeno: dlouhodobě zavřenoDiskuze k rozhledně Goethova vyhlídka v Karlových Varech:

V této diskuzi je 0 příspěvků.


Přispívat do diskuze můžou jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit se
 
PetrKohl © 2006-2024