Hoslovice u Volyně
49°11´34.9944´´ N
13°45´32.1984´´ E
CB lokátor: JN69VE
nadm.v.: 668 m n.m.
výška rozhledny: 50 m
výška vyhlídky: 30 m
rozhled: úplný
konstrukce: železná
typ: samostatně stojící
| vzdálené [km] | směr | |
| Čestice u Volyně | 4.1 | JV |
| Kbíl u Strakonic | 6.9 | SV |
| Javorník u Stachů | 9.8 | JZ |
| Sedlo u Sušice | 13.8 | Z |
| Mařský vrch u Vimperka | 14.9 | JV |
| Churáňov u Stachů | 17.4 | JZ |
| Helfenburk u Bavorova | 19.2 | V |
| Svatobor u Sušice | 20.3 | Z |
| Pětnice u Záboří | 20.6 | S |
| Jezerní slať u Kvildy | 21.7 | JZ |
| Boubín u Vimperka | 22.9 | J |
| Chlum u Chanovic | 24 | S |
| Vyhlídka u Borových Lad | 24.1 | J |
| Řežabinec u Ražic | 25.6 | V |
| Velký Kamýk u Písku | 26.1 | SV |
| Svobodná hora u Vodňan | 27.2 | V |
| Černá hora u Kvildy | 28.8 | JZ |
Rozhledna u Hoslovic na Volyňsku je další z typizovaných příhradových ocelových vysílačů mobilních operátorů s možností vstupu pro veřejnost na vyhlídkový ochoz. Přístup na plošinu je umožněn po točitém schodišti. Věž byla otevřena v srpnu roku 2005.
Rozhledna je umístěna u obce Hoslovice poblíž města Volyně na vrchu zvaném Čekanka ve výšce 688 m n.m., vzdušnou čarou od Volyně cca. 10 km směrem na SZZ.
Automobil je možné zaparkovat na parkovišti na začátku obce (směr od Volyně). Z parkoviště dále pěšky půjdeme tak, že před vsí zabočíme vpravo po silnici a poté vlevo na polní cestu, po které se dostaneme až k okraji lesa a rozhledně. Cesta je dlouhá asi 0,5 km. Vlak nám zastaví nejblíže k rozhledně ve Volyni (žel. trať č. 198 Strakonice - Volary), odkud však nevede žádná značená turistická stezka, pouze cyklostezka č. 121 vedená po místních komunikacích.
Z vyhlídkové plošiny lze spatřit některé šumavské vrcholky jako např. Boubín, Bobík, zimní středisko Zadov, Javorník s rozhlednou, Svatobor s rozhlednou nad Sušicí ale také třeba Sedlo u Sušice s rozhlednou. Dále na Šumavě lze vidět až na hřeben Prenet - Můstek - Pancíř. Do vnitrozemí je možné vidět Písecké hory s Jarníkem, JETE, ale také část Brd.
Od Hoslovic asi 1 km daleko se nachází opravený středověký vodní mlýn který určitě stojí za návštěvu.
Otevřeno: bez omezení
Vstupné: zdarma
Diskuze k rozhledně Hoslovice u Volyně:
V této diskuzi je 0 příspěvků.Přispívat do diskuze můžou jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit se