Velký Kamýk u Písku

Velký Kamýk u Písku [autor: Pavel Vondrášek]
PoziceGPS - WGS84:
49°18´49.5036´´ N
14°3´58.7988´´ E

CB lokátor: JN79AH

nadm.v.: 515 m n.m.
Číselné informacepostavena roku: 2002
výška rozhledny: 65 m
výška vyhlídky: 30 m
Infopřístupnost: volná
rozhled: částečný
konstrukce: železná
typ: samostatně stojící
QR kódZobraz

Kombinovaná telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou společnosti T-mobile byla poblíž Písku postavena firmou Excon a.s. v roce 2002. Nosnou část konstrukce tvoří centrální tubus s hyperbolicky tvarovanými podpěrami. Okolo centrální roury je vedeno točité schodiště na vyhlídkový ochoz. Ač byla věž postavena již v roce 2002, oficiálně je přístupná až od roku 2006. Do té doby jí bylo možné navštívit pouze dírou v plotě.

Rozhledna je postavena pod vrcholem Velký Kamýk v nadmořské výšce 515 m n.m. Vrchol je vzdálen vzdušnou čarou od centra Písku cca 6 km na Z.

Autem lze dojet až pod rozhlednu. Cesta vede z Písku přes Velké Nepodřice. Na konci obce je nutné odbočit vlevo na polní cestu a po cca 300 m odbočit vlevo na další polní cestu, která nás dovede přímo k rozhledně. Nejbližší železniční stanice se nachází v Písku (žel trať č. 200 Zdice - Protivín, nebo č. 201 Tábor - Ražice). Před nádražím se vydáme po červené turistické značce, která nás dovede až za obec Velké Nepodřice, kde odbočíme vlevo po neznačené polní cestě a dojdeme až k rozhledně. Cesta je dlouhá cca. 7,5 km.

Výhled je na Z omezen stromy na vrcholu Velkého Kamýku, jinak nabízí rozhledna z vyhlídkového ochozu krásný výhled např. na vrcholky Šumavy, Brdy, město Písek nad nímž je vrchol Jarníku s rozhlednou a dále za ním Písecké hory.

Otevřeno: bez omezení, případně klíč v domě č.p. 22 ve Velkých Nepodřicích.

Vstupné: zdarmaDiskuze k rozhledně Velký Kamýk u Písku:

V této diskuzi je 0 příspěvků.


Přispívat do diskuze můžou jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit se
 
PetrKohl © 2006-2024