Lomnice nad Lužnicí

Lomnice nad Lužnicí [autor: Pavel Vondrášek]
PoziceGPS - WGS84:
49°5´43.692´´ N
14°42´52.326´´ E

CB lokátor: JN79IC

nadm.v.: 430 m n.m.
Číselné informacepostavena roku: 2002
výška rozhledny: 8 m
výška vyhlídky: 5 m
Infopřístupnost: volná
rozhled: částečný
konstrukce: dřevěná
typ: samostatně stojící
QR kódZobraz

Malá dřevěná vyhlídková věž byla postavena v roce 2002 v rámci budování naučné stezky "Velký a malý lomnický rybník" nedaleko města Lomnice nad Lužnicí. Na budování se podílelo finančně s pomocí programu Phare město Lomnice nad Lužnicí, Lesy ČR a Správa CHKO Třeboňsko. Na naučné stezce s informačními panely o zdejší fauně a flóře je možné navštívit kromě rozhledny také např. pozorovatelnu vodního ptactva - malou krytou dřevěnou stavbu nad jedním z rybníků.

Rozhledna je umístěna cca. 1 km severně od centra města Lomnice nad Lužnicí mezi silnicemi na Ševětín a Veselí nad Lužnicí. Nadmořská výška místa je 430 m n.m.

Stavba je dostupná pěšky po naučné stezce po lomnických rybnících, která začíná na náměstí v Lomnici. Od lomnického nádraží (žel. trať č. 226 z Veselí nad Lužnicí do Českých Velenic) je to po místních komunikacích a následně po naučné stezce cca. 2 km. Auto lze zaparkovat na náměstí nebo přilehlých ulicích v Lomnici nad Lužnicí.

Z rozhledny je vidět na Velký lomnický rybník, ostatně tato stavba je určena hlavně právě k pozorování života na rybníku.

Otevřeno: bez omezení

Vstupné: zdarmaDiskuze k rozhledně Lomnice nad Lužnicí :

V této diskuzi je 0 příspěvků.


Přispívat do diskuze můžou jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit se
 
PetrKohl © 2006-2023