Vranín u Třeboně

PoziceGPS - WGS84:
48°59´44.934´´ N
14°41´5.55´´ E

CB lokátor: JN78IX

nadm.v.: 499 m n.m.
Číselné informacepostavena roku: 2005
výška rozhledny: 9 m
výška vyhlídky: 4 m
Infopřístupnost: volná
rozhled: částečný
konstrukce: betonová
typ: samostatně stojící
QR kódZobraz
Nejbližší rozhledny
vzdálené
[km]
směr
Lomnice nad Lužnicí 11.3S
Slabošovka u Besednice25.2JZ
Kraví hora u Horní Stropnice29.6J

Tato malá rozhlednička byla postavena v roce 2005 v rámci výstavby výrobního závodu a prodejny BEST ve Vraníně u Třeboně. Součástí prodejny je tzv. Archcentrum, které je na ukázku sestavené z výrobků podniku. 9 m vysoká rozhledna, která je samotná postavena z betonových dílů, nabízí rozhled zejména po Archcentru. Vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 4 m. Stavba slouží zároveň jako držák loga firmy. Vyhlídková stavba, i když jiné konstrukce, je postavena také ve výrobním závodě v Lučicích u Chlumce nad Cidlinou, vedle dálnice D11.

Rozhledna se nachází v oploceném, ale volně přístupném areálu firmy BEST u Vranína vedle křižovatky na Ledenice u silnice Č. Budějovice - Třeboň asi 5,5 km Z od Třeboně, ve výšce 499 m n.m.

K rozhledně se dostaneme autem. Místo leží na křižovatce silnic Třeboň - Č. Budějovice s odbočkou na Ledenice. Do areálu lze vjet a zaparkovat na místě. Nejbližší železniční stanice se nachází v Třeboni (žel. trať č. 226 Veselí nad Lužnicí - České Velenice). Nejlépe je využít část naučné stezky "Cesta kolem Světa", kde v blízkosti Spolského mlýna budeme pokračovat po neznačených lesních cestách až do Vranína. Cesta je dlouhá asi 9 km. Ve Vraníně zastavují linkové autobusy jezdící mezi Českými Budějovicemi a Třeboní.

Výhled je umožněn zejména na areál Archcentra a křižovatky, ale vidět je i část Třeboňské pánve s městem Třebon.

Otevřeno: bez omezení

Vstupné: zdarma

15.11.2009 Vyhlídková plošina na rozhledně [autor: Pavel Vondrášek] 15.11.2009 Výhled na Arch centrum firmy BEST a část Třeboňské pánve [autor: Pavel Vondrášek] 15.11.2009 Výhled na silnici mířící k Ledenicím [autor: Pavel Vondrášek]


Diskuze k rozhledně Vranín u Třeboně:

V této diskuzi je 0 příspěvků.


Přispívat do diskuze můžou jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit se
 
PetrKohl © 2006-2024