Radětice u Bechyně

Radětice u Bechyně [autor: Pavel Vondrášek]
PoziceGPS - WGS84:
49°19´9.1956´´ N
14°25´44.7996´´ E

CB lokátor: JN79FH

nadm.v.: 450 m n.m.
Číselné informacepostavena roku: 2004
výška rozhledny: 13 m
výška vyhlídky: 10 m
Infopřístupnost: volná
rozhled: částečný
konstrukce: dřevěná
typ: samostatně stojící
QR kódZobraz

Dřevěná rozhledna byla postavena v roce 2004 na okraji lesa nad obcí Radětice poblíž města Bechyně. Stavbě předcházela iniciativa starosty obce Radětice pana Josefa Svobody k postavení rozhledny v katastru obce. Byla vybrána lokalita a stavba zadána místnímu truhláři panu Miloslavu Dědičovi. Použito bylo převážně místní smrkové dřevo. Stavba byla zahájena na jaře roku 2004 aby dne 23.6.2004 mohlo dojít k slavnostnímu otevření.

Rozhledna je umístěna u lesa nad obcí Radětice v nadmořské výšce 450 m n.m. Místo je vzdálené asi 4 km vzdušnou čarou od Bechyně směrem na SZ.

Do blízkosti rozhledny se lze dostat i autem. Z Bechyně se vydáme směrem na Bernartice až přijedeme do obce Radětice. V obci zabočíme na návsi před kapličkou vlevo a pojedeme po asfaltové polní cestě. Dojedeme až k lesu, kde auto necháme a vpravo podél lesa se po cestě dostaneme pěšky až k rozhledně. Nejbližší železniční stanice je v Bechyni (žel. trať č. 202 Tábor - Bechyně). K rozhledně žádná značená turistická cesta nevede. Jeden ze způsobů dojít pěšky k rozhledně je zvolit cestu stejnou jako autem, nejprve z Bechyně vyjdeme po modré značce a dále pokračujeme po silnici na Radětice. Ujdeme asi 5 km. Druhý způsob je vydat se z Bechyně po zelené turistické značce směrem na osadu Nepomuk, ovšem po vstupu do lesa, kde se potom cesta láme vlevo, musíme pokračovat rovně směrem na S po neznačené lesní cestě, kde se dostaneme k poli a dále podél lesa pokračujeme až k rozhledně. Cesta je dlouhá cca. 6 km.

Z vyhlídkové věže je možné spatřit zejména město Bechyně a okolní obce. Směrem na J až Z je výhled znemožněn lesem.

Otevřeno: bez omezení

Vstupné: zdarmaDiskuze k rozhledně Radětice u Bechyně:

V této diskuzi je 1 příspěvků.
15.11.2020 12:15:32 Brabenec: Stav rozhlednyPřispívat do diskuze můžou jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit se
 
PetrKohl © 2006-2024