Sokolí vrch u Dobrné

Rozhledna Sokolí vrch u Dobrné [autor: Eva Vondrášková st.]
PoziceGPS - WGS84:
50°46´49.6848´´ N
14°16´16.5´´ E

CB lokátor: JO70DS

nadm.v.: 501 m n.m.
Číselné informacepostavena roku: 2004
výška rozhledny: 51 m
výška vyhlídky: 31 m
Infopřístupnost: částečná
rozhled: úplný
konstrukce: betonová
typ: samostatně stojící
QR kódZobraz

Rozhledna na Sokolím vrchu byla postavena díky společnosti T-mobile, která potřebovala pokrýt signálem zdejší oblast. Zvolena byla konstrukce, která se skládá z centrálního betonového tubusu, na kterém je umístěno ocelové schodiště a vyhlídkový ochoz - stejná věž jako Drahoušek u Osečan ve středních Čechách. Otevření pro veřejnost proběhlo 1. května 2004. O provoz rozhledny se stará obec Dobrná.

Rozhledna se nachází v blízkosti vrcholu Sokolí vrch, asi 4 km V od Děčína ve výšce 501 m n.m.

K rozhledně se dá zajet i autem. Z Obce Dobrná, pojedeme po polní cestě až k rozhledně, která je dobře viditelná. Nejbližší železniční stanice je Děčín - východ (žel. trať č. 081 Děčín - Rumburk). Od stanice půjdeme přes nádražní lávku do ulice Benešovská, po které budeme pokračovat na křižovatku s ulicí Folknářskou, do které odbočíme vlevo. Po nějaké době se napojíme na zelenou TZT, která nás dovede až k rozhledně. Cesta je dlouhá asi 4,5 km.

Rozhledna nabízí kruhový výhled. Vidět je město Děčín, nad ním se tyčící Děčínský Sněžník s rozhlednou, Klínovec s rozhlednou a ostatní vrcholky Krušných hor, z Lužických hor je vidět např. Jedlová a Studenec (oba také s rozhlednami), poté ještě Buková hora s TV vysílačem, Říp, Bezděz a Ještěd. Za dobré viditelnosti uvidíme ještě Jizerské hory a Krkonoše s nejvyšší Sněžkou.

Otevřeno: květen - říjen úterý - neděle 10.00-17.00

Vstupné: děti do 6 let zdarma, děti 6-15 let 13 Kč, dospělí 20 KčDiskuze k rozhledně Sokolí vrch u Dobrné:

V této diskuzi je 0 příspěvků.


Přispívat do diskuze můžou jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit se
 
PetrKohl © 2006-2024