Zámeček ve Františkových Lázních

Restaurace s rozhlednou Zámeček ve Františkových Lázních [autor: Pavel Vondrášek]
PoziceGPS - WGS84:
50°7´10.884´´ N
12°22´4.9908´´ E

CB lokátor: JO60EC

nadm.v.: 450 m n.m.
Číselné informacepostavena roku: 1916
výška rozhledny: 12 m
výška vyhlídky: 10 m
Infopřístupnost: částečná
rozhled: žádný
konstrukce: zděná
typ: součástí stavby
QR kódZobraz

Zámeček byl stavěn v době první světové války. O stavbě rozhodl městský okrašlovací spolek z důvodu poděkování zesnulému předsedovi spolku a starostovi Františkových Lázní Gustavu Wiedermannovi, který se také velice zasloužil o rozkvět města. Objekt byl otevřen 16.dubna 1916 jako výletní restaurace, kde bylo možné se rozhlédnout do kraje z věže, která byla součástí stavby. V prvním patře byl byt pro správce. Po roce 1989 byl objekt ve špatném stavu. V roce 1999 se objektu ujal p. Flégl a opravil jej. Věž je zatím pro veřejnost uzavřená, ale pan majitel počítá s jejím zpřístupněním.

Objekt je umístěn v parku na západním okraji města Františkovy Lázně asi 1 km V od centra, téměř na rovině. Výška místa je 450 m n.m.

Automobil lze zaparkovat poblíž restaurace. Parkoviště leží u obchvatu města vedoucí z Chebu na Vojtanov. Nejbližší žel. stanice se nachází ve Františkových Lázních (žel. trať č. 148 Cheb - Hranice v Čechách). Od rozhledny je vzdálena asi 1,5 km. Od nádraží se vydáme S směrem, podél tratě. Najít místo nám pomohou směrové tabule s vyobrazením občerstvení a názvem hledaného místa - Zámeček. Tabule nás navedou pod železniční mosty a poté se ocitneme v parku, půjdeme šikmo vpravo parkovou cestou. Rozhledna je již nedaleko.

Dnes rozhledu brání přerůstající stromy. Dříve bylo možné spatřit město Cheb, část Českého lesa, Smrčiny a Slavkovský les.

Otevřeno: výjimečně, pro hosty vinárnyDiskuze k rozhledně Zámeček ve Františkových Lázních:

V této diskuzi je 0 příspěvků.


Přispívat do diskuze můžou jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit se
 
PetrKohl © 2006-2023